دوشنبه, 31 تیر 1398
اخبار استان قم پر بیننده ترین
تاریخ انتشار :چهارشنبه ، 24 مرداد 1397 ، 08:26
تعداد بازدید :6254
چاپپست الكترونيكيپي دي اف
احمد امیرآبادی:
استاندار هیچ حقی در عزل و انتخاب مدیران ندارد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون استاندار هیچ حقی در عزل و انتخاب مدیران ندارد و این رسالت بر عهده وزرا گذاشته شده است و استاندار وظیفه هماهنگی امور را بر عهده دارد.                 

به گزارش شبکه خبری قم به نقل از فارس، احمد امیرآبادی در نشست صمیمی با جمعی از خبرنگاران استان قم که در دفتر خبرگزاری فارس در قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: هر چند ما خواستار الحاق برخی از شهرها به قم هستیم اما در شرایط کنونی طرح مباحثی از جمله الحاق و انتزاع برخی از شهرها و وزارتخانه‌ها صلاح نیست چراکه منافقان و سلطنت‌طلب‌ها از هر فرصتی به دنبال ضربه‌زدن به نظام اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس باید نسبت به مباحثی که مطرح می‌کنند توجه بیشتری داشته باشند چراکه گاهی این مباحث می‌تواند منشا یک حرکت و جریان مثبت یا منفی شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در پرونده کرسنت بخشی از اسنادی که داوران در دیوان لاهه علیه ما ارائه کردند، مقالاتی در روزنامه‌های داخلی ایران بوده است، وقتی که منشا را پیگیری کنیم متوجه می‌شویم که برخی در داخل کشور هزینه کردند تا این مقالات در برخی رسانه‌ها منتشر شود.

وی با بیان اینکه همه نمایندگان دو اختیار و وظیفه اصلی برعهده دارند، مطرح کرد: نمایندگان باید در مرحله نخست طرح‌ها و لوایح را مصوب کنند و در کنار این رسالت نیز باید فعالیت‌های نظارتی خود را دنبال کنند که این رسالت دوم از اهمیت بیشتری برخودار است چراکه اگر قانونی به شیوه مطلوب اجرا نشود نمی‌توان به نتیجه رسید.

امیرآبادی با تاکید بر اینکه نمایندگان از دهیار تا رئیس جمهور را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، عنوان کرد: نماینده از طرف مردم وظیفه دارد بر عملکرد مدیران نظارت کند، اگر نماینده ملت نتواند بر کار یک مدیرکل نظارت کند در حقیقت برای احقاق حقوق مردم تلاش نکرده است.

بر اساس قانون استاندار حقی در عزل و نصب مدیران ندارد

وی ادامه داد: بر اساس قانون استاندار هیچ حقی در عزل و انتخاب مدیران ندارد و این رسالت بر عهده وزرا گذاشته شده است و استاندار وظیفه هماهنگی امور را بر عهده دارد.

امیرآبادی از انتصاب شهرداران زیر 200 هزار نفر و بخشداران توسط استاندار یاد کرد و گفت: انتصاب فرماندار با وزیر کشور و انتصاب استاندار نیز با رأی هیئت وزیران بر عهده وزیر کشور است به همین علت می‌توان گفت که ریشه رأی اعتماد وزرا به استاندار، رأی نمایندگان مجلس است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون خدمات کشوری نمایندگان مجلس جایگاهی هم‌تراز وزرا دارند، مطرح کرد: طرح این مباحث به رفع مشکلات کشور کمکی نمی‌کند.

 

برخی آرزو دارند در قم مدیر شوند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: افرادی که خارج از استان فعالیت داشتند و اکنون در قم حضور یافته‌اند خود اذعان می‌دارند که آرزو داریم قدرت سه نماینده مجلس قم را در استان خود در اختیار داشتیم.

وی با بیان اینکه از دو هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای هزار و 100 شهرداری کشور، 700 میلیارد تومان برای شهرداری قم جذب شده است، اظهار کرد: طی روزهای اخیر 38 میلیارد تومان پول نقد از طلب‌های شهرداری قم را احیا کردیم تا بتوانیم با حمایت شهرداری در حقیقت به مردم شهر کریمه اهل‌بیت(س) خدمت کنیم.

امیرآبادی از مصاحبه رسانه‌ای اخیر خود در مورد عملکرد ضعیف مدیران ورزش و جوانان و آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: مدیرانی که نسبت به عملکرد آن‌ها منتقد هستم می‌توانند در صدا و سیما حضور یافته و نسبت به اظهارات اخیر بنده نظر و انتقاد خود را بیان کنند. ما در استان قم به دنبال انتصاب اقوام و آشنایان خود نیستیم اما دغدغه‌های مردم را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

 

 

وضعیت ورزش قم اسف بار است

وی وضعیت ورزش قم را اسف‌بار خواند و گفت: این موضوع که بنده در جلسات اداره‌کل ورزش و جوانان حضور می‌یابم دلیلی بر مطلوب بودن عملکرد این اداره‌کل نیست.

امیرآبادی ادامه داد: درباره مدیران کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش گفتم که عملکرد آن‌ها ضعیف است، اگر آن‌ها انتقاد و نظری دارند می‌توانند پاسخ دهند. این نارضایتی خود را به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردم و او نیز گفت که بر اساس ارزیابی‌های انجام شده عملکرد اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم ضعیف است اما استاندار قم مخالف تغییر مدیرکل این مجموعه است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران استانی می‌توانند به راحتی به بنده دسترسی داشته باشند، تصریح کرد: به گفته مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان بنده در جلسات مختلف این اداره‌کل حضور یافته‌ام به همین علت نیز عملکردهای آن‌ها را از نزدیک مشاهده کرده و فرصت لازم برای ارائه گزارش در اختیار آن‌ها بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اعزام امیرحسین بادی تنیسور قمی به علت مشکل سربازی به بازی‌های آسیایی با مشکل روبه رو شده بود، بنده روز یکشنبه متوجه این موضوع شدم و تا ظهر روز دوشنبه درحال تلاش بودم تا توانستم امکان اعزام این ورزشکار را فراهم سازم اما اگر تا روز گذشته هم به بنده اطلاع نمی‌دادند معلوم نبود این جوان اکنون چه وضعیتی داشت.

امیرآبادی ادامه داد: غضنفری و هاشمی معاونان استاندار و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی توانسته‌اند رسالت‌های خود را به شیوه مطلوبی دنبال کنند.

وی عملکرد سردار آقاخانی فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم در استان اصفهان را مطلوب خواند و افزود: موافق این موضوع هستیم که از ظرفیت نیروهای قمی استفاده کنیم اما باید مدیران قوی و توانمند را پرورش دهیم و بنده این موضوع را به برخی از افراد از جمله شهردار گوشزد کرده‌ام.

 

سوال از وزیر کشور درباره وضعیت فرودگاه قم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هزار و 200 نفر در ارتباط با موضوع فرودگاه قم سرگردان هستند، مطرح کرد: موضوع فرودگاه بین‌المللی قم را از وزیر کشور سئوال کردم چراکه بنده نمی‌توانم به علت رفاقت و احترام به استاندار از حقوق مردم بگذرم، اگر فکر می‌کنند که عزل مدیران وظیفه استاندار است امیدواریم نسبت به عزل مدیران ضعیف اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کشور در حوزه اقتصاد با فسادها و مفسدان اقتصادی بزرگ روبه رو است، اظهار کرد: موضوع بدهی فردی که در قم دارای دانشگاه، موسسه فرهنگی و گاوداری است و برای گرفتن تسهیلات چندین میلیارد تومانی تلاش می‌کند را پیگیری کردیم و اجازه نمی‌دهیم به او تسهیلاتی داده شود چراکه وی دو میلیارد و 300 میلیون تومان معوقات بانکی دارد.

امیرآبادی از حضور سرزده خود در مجتمع اصناف قم و دیدار با مدیران برخی از اتحادیه‌ها یاد کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده نخستین محموله گوشت گرم از روسیه به قیمت کیلویی 30 هزار تومان وارد قم می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده در کار اجرایی دخالت نمی‌کنم اما به خوبی متوجه هستم که مشکل کنونی ضعف مدیران استانی است .

 
نظرات کاربران

نام (الزامی)

ایمیل

http://qomnn.com/amar.jpg

شبکه خبری قم
شماره تماس
2908360- 0251
مسجد مقدس جمکران
اللهم عجل لولیک الفرج
دعوت به همكاري در شبکه خبری قم
مدير بازرگاني
مجرب، متعهد با روابط عمومي قوی
09365879894

قالب جوملا

فروش مکمل

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه

هاست جوملا

تبلیغات در تلگرام

لوازم تولد

فروش لوازم جشن تولدی

پایدار نیوز

دی جی حسین فسنقری

سایت پادشاه

لوازم تولدی

مبارزان

نابترین

خواص پونه

نسیم روضه

زوار

ذاکران

پرتال مشتریان نسیم وب

نظافت منزل

کفپوش 3d

کفپوش سه بعدی اپوکسی

لوستر

فروش لوستر

داعش

پنل اس ام اس

نمای چوبی ساختمان

کفپوش 3 بعدی

پیانو مارکت

نوین بانک اخبار بانک ها

تبلیغات پاپ آپ

صحافی عدالت

تخته وایت برد

تبلیغات تلگرامی

پیانو دیجیتال

درب ضد سرقت سولاید

رابو تحریر فروش میز نماز

پیشخوان 24

ویستاد

تبلیغات آنلاین ویستاد

مکمل یاب

خرید آپارتمان در قم

املاک آنلاین تهران

املاک پردیسان قم

اس ام اس گستر - سامانه پیام کوتاه

میوه آرایی

میثم اسفندانی

طرفداری نیوز

لوازم آتش بازی

ریموت آتش بازی

لوازم بلک لایت

اخبار شهرداری تهران

نصب فن کویل

دستگاه ماینر

لوازم آتش بازی

دستگاه آب شیرین کن

بازسازی منزل

دکوراسیون داخلی

سقف کاذب کناف